2007-11-11 niedziela
Wizyt: 3209

TELEMOST - NYSA - JESENIK

TELEMOST - NYSA - JESENIK

Telemost

 

Nysa to ewenement w naszym regionie jeśli chodzi o współpracę z Czechami. W Nyskim Domu Kultury narodził się właśnie pomysł, mający tę współpracę jeszcze bardziej usprawnić. Możemy śmiało mówić, że wkraczamy w multimedialną przyszłość. NDK bez wahania stawia na innowacyjne metody komunikacji. 

 

Telemost to jeden z elementów projektu- Współpraca instytucjonalna pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jeseniku a Nyskim Domem Kultury. W ramach tego projektu polscy instruktorzy jeżdżą do Czech, by prowadzić zajęcia i odwrotnie, Czesi przyjeżdżają szkolić naszą młodzież. Telemost, pomysł Marcina Miłkowskiego, jest technicznym rozwiązaniem, który ma tą współpracę ułatwić. Instruktorzy nie muszą być na zajęciach fizycznie, nie muszą jeździć, dzięki czemu oszczędzają czas i pieniądze. Dzieje się to, dzięki odpowiednim profesjonalnym łączom internetowym. Instytucje do komunikacji wykorzystują zainstalowane po obu stronach kamery wideo, telewizory i sprzęt nagłaśniający. Instruktorzy korzystają z podpiętych mikroportów. Wideokonferencja wykorzystywana do prowadzenia zajęć z młodzieżą na odległość, jest odważnym krokiem w multimedialną przyszłość. Konfiguracja takiego przedsięwzięcia nie jest sprawą prostą, ale obie kulturalne placówki dzielnie podejmują to wyzwanie.

Ta innowacja, daje również możliwość relacjonowania polsko-czeskich imprez na żywo. Widzowie w Jeseniku mogą w czasie rzeczywistym oglądać poczynania swoich kolegów na deskach sceny w Nyskim Domu Kultury. Fakt, że wszystko dzieje się w internecie, pozwala monitorować polsko-czeską współpracę we wszystkich zakątkach świata.

Współpraca instytucjonalna pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jeseniku a Nyskim Domem Kultury, to również wymiana młodzieży. Czescy b-boye przyjeżdżają do Nysy, by trenować z niepowtarzalnym zespołem z NDK- Harmonia w chaosie. Realizowane są również wspólne materiały filmowe z elementami nauki języka. Języka dla nas wcale nie trudnego, przecież jesteśmy rodziną Słowian zachodnich.

 

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY

GRANICE.

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE.