2012-04-14 sobota 17:00 ,   Scena NDK
Wstep wolny z zaproszeniami
Wizyt: 2788

Bojnicka Kapela, czyli słowacki folklor w Nysie


Sobotni koncert Bojnickiej Kapeli w Nyskim Domu Kultury okazał się sporym zaskoczeniem. Słowacy zaprezentowali bowiem nie tylko ojczysty folklor, ale także światowe szlagiery muzyki rozrywkowej.  

W repertuarze grupy znalazły się nie tylko skoczne polki i walczyki, ale również piosenki między innymi z repertuaru Elvisa Presleya, Whitney Houston oraz grupy The Beatles. Bojnicka Kapela to 12 muzyków: Róbert Mojžiš, Marek Flimel, Rudolf Mojžiš, Juraj Nechala, Peter Horváth, Pavol Horváth, Jakub Laco, Milan Nechala, Ján Florovič, Juraj Mendel, MVDr., Daniel Fokt, Anton OP oraz 3 wokale: Dominika Pösová, Ladislav Mišeje i Simona Janovičová. Tego wieczoru w sali widowiskowej gromkie brawa rozbrzmiewały niemal po każdym utworze, Słowaccy artyści swoją energią i perfekcją wykonań podbili bowiem serca mieszkańców miasta. Koncert Bojnickiej kapeli, dzięki użyciu technologii multimedialnej był transmitowany bezpośrednio do naszych czeskich partnerów w Jeseniku.

 

Tradycyjnie już koncert został poprzedzony mini-jarmarkiem wyszechradzkim, na którym goście NDK mogli posmakować typowych, słowackich przysmaków, przywiezionych przez Kapelę. Obok cieszących się sporym powodzeniem serów i słodkich opłatków, na stole pojawiły się także różnorakie soki i wysokoprocentowe specjały.

Występ Bojnickiej Kapeli to już trzeci i zarazem przedostatni koncert z cyklu Visegrad Music United, dofinansowanego ze środków International Visegrad Fund. Przed mieszkańcami Nysy koncert 6 maja, podczas którego utwory wykonają artyści z Polski: Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, śpiewaczka operowa Agnieszka Niewiadomska oraz artysta w Nysie dobrze znany szczególnie młodej publiczności. Finał pełen będzie niespodzianek. Bezpłatne zaproszenia na imprezę można pobrać w kasie Nyskiego Domu Kultury oraz w Bastionie św. Jadwigi.

Zapraszamy!

 

Anna Skrzypiec  

 


Zapowiedź:

Zapraszamy na występ słowackiego zespołu Bojnicka Kapela, który odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury. Zespół gra głównie słowacki folklor. Po Czechach i Węgrzech będzie to już trzeci kraj z grupy wyszehradzkiej prezentujący się w Nysie. Tradycyjnie przed koncertem odbędzie się poczęstunek złożony ze słowackich przysmaków, które przywiozą ze sobą artyści. Wstęp wolny po okazaniu zaproszenia, które bezpłatnie można odebrać w kasie NDK i w Bastionie św. Jadwigi.     

 

bojnicka kapela